SMAJ43CA-TR
Manufacturer No:
SMAJ43CA-TR
Datasheet:
SMAJ43CA-TR
Description:
TVS DIODE 43V 91V SMA
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
91V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Company Profile
SMAJ43CA-TR Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC