SMAJ18CA-TR
Manufacturer No:
SMAJ18CA-TR
Datasheet:
SMAJ18CA-TR
Description:
TVS DIODE 18V 39.3V SMA
Product Attribute
Base Part Number
SMAJ
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
39.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
18V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
59A (8/20µs)
Company Profile
SMAJ18CA-TR Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC