SMAJ13A-TR
Manufacturer No:
SMAJ13A-TR
Datasheet:
SMAJ13A-TR
Description:
TVS DIODE 13V 27.2V SMA
Series
SMAJ, TRANSIL™
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
85A (8/20µs)
Package / Case
DO-214AC, SMA
Base Part Number
SMAJ
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Company Profile
SMAJ13A-TR Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC