SMAJ130CA-TR
Manufacturer No:
SMAJ130CA-TR
Manufacture:
STMicroelectronics
Package:
DO-214AC, SMA
Datasheet:
SMAJ130CA-TR
Description:
TVS DIODE 130V 265V SMA
Product Attribute
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
Type
Zener
Supplier Device Package
SMA (DO-214AC)
Series
SMAJ, TRANSIL™
Voltage - Breakdown (Min)
144V
Packaging
Digi-Reel®
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
265V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
130V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
9A (8/20µs)
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-214AC, SMA
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Company Profile
SMAJ130CA-TR Relevant information
SMAJ10
SMAJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AC