SMA6J58A-TR
Manufacturer No:
SMA6J58A-TR
Datasheet:
SMA6J58A-TR
Description:
TVS DIODE 58V 100V SMA
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
100V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
SMA6J, TRANSIL™
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V