SMA6J26A-TR
Manufacturer No:
SMA6J26A-TR
Datasheet:
SMA6J26A-TR
Description:
TVS DIODE 26V 47.9V SMA
Product Attribute
SMA6J, TRANSIL™
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
47.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
75A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)