SMA6J154A-TR
Manufacturer No:
SMA6J154A-TR
Datasheet:
SMA6J154A-TR
Description:
TVS DIODE 154V 265V SMA
Product Attribute
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
SMA6J, TRANSIL™
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
171V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
265V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
154V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
12.6A (8/20µs)