SMA6J13CA-TR
Manufacturer No:
SMA6J13CA-TR
Datasheet:
SMA6J13CA-TR
Description:
TVS DIODE 13V 23.9V SMA
Product Attribute
Bidirectional Channels
1
Type
Zener
Capacitance @ Frequency
Series
SMA6J, TRANSIL™
Supplier Device Package
SMA (DO-214AC)
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
147A (8/20µs)
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)