SMA6F6.5A
Manufacturer No:
SMA6F6.5A
Datasheet:
SMA6F6.5A
Description:
600W TVS
Product Attribute
Series
SMA6F
Voltage - Breakdown (Min)
7.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
56A
Mounting Type
Surface Mount
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)