SMA6F28A
Manufacturer No:
SMA6F28A
Datasheet:
SMA6F28A
Description:
600 W TVS IN SMA FLAT
Product Attribute
Series
SMA6F, TRANSIL™
Voltage - Breakdown (Min)
31.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
45.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.8A
Mounting Type
Surface Mount
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)