SMA6F16A
Manufacturer No:
SMA6F16A
Datasheet:
SMA6F16A
Description:
600 W TVS IN SMA FLAT
Product Attribute
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Series
SMA6F, TRANSIL™
Voltage - Breakdown (Min)
17.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
23.1A