SMA6F12AVCL
Manufacturer No:
SMA6F12AVCL
Datasheet:
SMA6F12AVCL
Description:
TVS DIODE 12V 22.9V SMAFLAT
Voltage - Breakdown (Min)
13.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
22.9V
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
157A (8/20µs)
Package / Case
DO-221AC, SMA Flat Leads
Base Part Number
SMA6F
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)