SMA4F6.5A
Manufacturer No:
SMA4F6.5A
Datasheet:
SMA4F6.5A
Description:
400 W TVS IN SMA FLAT
Voltage - Breakdown (Min)
7.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35.7A
Mounting Type
Surface Mount
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)