SMA4F24A
Manufacturer No:
SMA4F24A
Datasheet:
SMA4F24A
Description:
400 W TVS IN SMA FLAT
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Mounting Type
Surface Mount
Power - Peak Pulse
400W