SMA4F15A
Manufacturer No:
SMA4F15A
Datasheet:
SMA4F15A
Description:
400 W TVS IN SMA FLAT
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.4A
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
DO-221AC, SMA Flat Leads
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)