SMA4F12A
Manufacturer No:
SMA4F12A
Manufacture:
STMicroelectronics
Package:
DO-221AC, SMA Flat Leads
Datasheet:
SMA4F12A
Description:
400 W TVS IN SMA FLAT
Product Attribute
Power - Peak Pulse
400W
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Supplier Device Package
SMAflat
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Series
SMA4F, TRANSIL™
Voltage - Breakdown (Min)
13.3V
Packaging
Digi-Reel®
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
25.3V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
12V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
20.1A