ESDALC20-1BF4
Manufacturer No:
ESDALC20-1BF4
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ESDALC20-1BF4
Description:
TVS DIODE 20V 37V 0201
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
10.5pF @ 1MHz
Supplier Device Package
0201
Series
ESDA
Voltage - Breakdown (Min)
22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
37V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
2.4A (8/20µs)
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Power - Peak Pulse
90W