ESDA8V2-1MX2
Manufacturer No:
ESDA8V2-1MX2
Package:
2-UFDFN
Datasheet:
ESDA8V2-1MX2
Description:
TVS DIODE 5V 18.5V 2UQFN
Voltage - Breakdown (Min)
8.2V
Part Status
Obsolete
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.5V
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
27A (8/20µs)
Package / Case
2-UFDFN
Base Part Number
ESDA8V2
Power - Peak Pulse
500W
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Capacitance @ Frequency
350pF @ 1MHz