ESDA6V1-5M6
Manufacturer No:
ESDA6V1-5M6
Package:
6-UFDFN
Datasheet:
ESDA6V1-5M6
Description:
TVS DIODE 3V 6UQFN
Product Attribute
Capacitance @ Frequency
70pF @ 1MHz
Supplier Device Package
6-µQFN (1.45x1.0)
Series
ESDA, TRANSIL™
Unidirectional Channels
5
Voltage - Breakdown (Min)
6.1V
Part Status
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
3V
Package / Case
6-UFDFN
Base Part Number
ESDA6V1
Power - Peak Pulse
100W
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)