ESDA25P35-1U1M
Manufacturer No:
ESDA25P35-1U1M
Manufacture:
STMicroelectronics
Package:
2-UDFN
Datasheet:
ESDA25P35-1U1M
Description:
TVS DIODE 22V 41V 1610
Product Attribute
Package / Case
2-UDFN
Power - Peak Pulse
1400W (1.4kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package
1610
Type
Zener
Unidirectional Channels
1
Series
ESDA
Voltage - Breakdown (Min)
23.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
41V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
35A (8/20µs)