RHC2512FT33K0
Manufacturer No:
RHC2512FT33K0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
RHC2512FT33K0
Description:
RES 33K OHM 1% 2W 2512
Product Attribute
Power (Watts)
2W
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Series
RHC
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
2512
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
33 kOhms