RHC2512FT22K0
Manufacturer No:
RHC2512FT22K0
Datasheet:
RHC2512FT22K0
Description:
RES 22K OHM 1% 2W 2512
Product Attribute
Power (Watts)
2W
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
22 kOhms