RHC2512FT150R
Manufacturer No:
RHC2512FT150R
Datasheet:
RHC2512FT150R
Description:
RES 150 OHM 1% 2W 2512
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
150 Ohms
Composition
Thick Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
2W
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)