CSRN2512FK10L0
Manufacturer No:
CSRN2512FK10L0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
CSRN2512FK10L0
Description:
RES 0.01 OHM 1% 2W 2512
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
2W
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.124" W (6.35mm x 3.15mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Series
CSRN
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Current Sense
Number of Terminations
2
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
2512
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
10 mOhms