CSNL2010FT10L0
Manufacturer No:
CSNL2010FT10L0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
CSNL2010FT10L0
Description:
RES 0.01 OHM 1% 1.5W 2010
Product Attribute
Resistance
10 mOhms
Composition
Metal Foil
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1.5W
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)
0.041" (1.04mm)
Series
CSNL
Operating Temperature
-55°C ~ 170°C
Features
Current Sense, Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Digi-Reel®
Supplier Device Package
2010
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C