P51-2000-A-C-P-20MA-000-000
Manufacturer No:
P51-2000-A-C-P-20MA-000-000
Datasheet:
P51-2000-A-C-P-20MA-000-000
Description:
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 20MA
Product Attribute
Accuracy
±0.5%
Operating Pressure
2000PSI (13789.51kPa)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Port Size
Male - M12 x 1.5
Supplier Device Package
Port Style
Threaded
Pressure Type
Absolute
Output
4 mA ~ 20 mA
Voltage - Supply
8V ~ 30V
Termination Style
Packard, 3 Pin