SMBJ45CATR
Manufacturer No:
SMBJ45CATR
Manufacture:
SMC Diode Solutions
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ45CATR
Description:
TVS DIODE 45V 72.7V SMB
Product Attribute
Supplier Device Package
SMB (DO-214AA)
Series
Voltage - Breakdown (Min)
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
72.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
45V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
8.3A
Package / Case
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Company Profile
SMBJ45CATR Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA