SMBJ33CATR
Manufacturer No:
SMBJ33CATR
Manufacture:
SMC Diode Solutions
Package:
DO-214AA, SMB
Datasheet:
SMBJ33CATR
Description:
TVS DIODE 33V 53.3V SMB
Product Attribute
Bidirectional Channels
1
Supplier Device Package
SMB (DO-214AA)
Series
SMBJ
Voltage - Breakdown (Min)
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
33V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Package / Case
DO-214AA, SMB
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Company Profile
SMBJ33CATR Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA