SMBJ11ATR
Manufacturer No:
SMBJ11ATR
Manufacture:
SMC Diode Solutions
Datasheet:
SMBJ11ATR
Description:
TVS DIODE 11V 18.2V SMB
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Series
SMBJ
Voltage - Breakdown (Min)
12.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
18.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
11V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
33A
Power - Peak Pulse
600W
Company Profile
SMBJ11ATR Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA