SIT1602BIF3-25S
Manufacturer No:
SIT1602BIF3-25S
Manufacture:
SiTime
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT1602BIF3-25S
Description:
MEMS OSC PROG XO LVCMOS 2.5V
Product Attribute
Type
XO (Standard)
Programmable Type
Programmed by Digi-Key (Enter your frequency in Web Order Notes)
Output
LVCMOS
Frequency Stability
Series
SiT1602B
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max)
4.2mA
Packaging
Tube
Available Frequency Range
3.57MHz ~ 77.76MHz
Part Status
Active
Spread Spectrum Bandwidth
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Stability (Total)
±20ppm
Base Resonator
MEMS
Current - Supply (Disable) (Max)
2.5µA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply
2.5V