SIT1602BC-73-33S-28.636300E
Manufacturer No:
SIT1602BC-73-33S-28.636300E
Datasheet:
SIT1602BC-73-33S-28.636300E
Description:
MEMS OSC XO 28.6363MHZ H/LV-CMOS
Product Attribute
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Max)
4.5mA
Frequency
28.6363MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Disable) (Max)
4.3µA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply
3.3V
Output
HCMOS, LVCMOS
Frequency Stability
±50ppm
Series
SiT1602B
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)