SIT1602BC-73-33E-20.000000E
Manufacturer No:
SIT1602BC-73-33E-20.000000E
Datasheet:
SIT1602BC-73-33E-20.000000E
Description:
MEMS OSC XO 20.0000MHZ H/LV-CMOS
Product Attribute
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply
3.3V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
4.5mA
Frequency
20MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
4.2mA