SIT1602BC-13-25E-33.000000D
Manufacturer No:
SIT1602BC-13-25E-33.000000D
Datasheet:
SIT1602BC-13-25E-33.000000D
Description:
MEMS OSC XO 33.0000MHZ H/LV-CMOS
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
4.2mA
Frequency
33MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
4.2mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)