SIT1602BC-13-18N-31.250000D
Manufacturer No:
SIT1602BC-13-18N-31.250000D
Datasheet:
SIT1602BC-13-18N-31.250000D
Description:
MEMS OSC XO 31.2500MHZ H/LV-CMOS
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply
1.8V
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Function
Current - Supply (Max)
4.1mA
Frequency
31.25MHz