MIKE3A/3M/MMCXM/S/RA/17
Manufacturer No:
MIKE3A/3M/MMCXM/S/RA/17
Manufacture:
Siretta Ltd
Package:
Datasheet:
MIKE3A/3M/MMCXM/S/RA/17
Description:
RF ANT 1.575GHZ MODULE MMCX MAG
In Stock
1 pcs On sales
Product Attribute
VSWR
2
Frequency Range
Series
MIKE 3A
Number of Bands
1
Features
Ingress Protection
Packaging
Bulk
RF Family/Standard
Navigation
Part Status
Active
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Return Loss
Termination
MMCX Male
Antenna Type
Module
Applications
GPS
Height (Max)
0.669" (17.00mm)
Mounting Type
Adhesive, Magnetic
Gain
28dB
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)