SCX114-680
Manufacturer No:
SCX114-680
Manufacture:
Signal Transformer
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCX114-680
Description:
INDUCT ARRAY 2 COIL 68UH SMD
Series
SCX114
Current Rating - Parallel
660mA
Ratings
DC Resistance (DCR) - Series
1.49Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR) - Parallel
373mOhm Max
Shielding
Unshielded
Inductance - Connected In Series
273.61µH
Tolerance
±20%
Inductance - Connected In Parallel
68µH
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Number of Coils
2
Size / Dimension
0.461" L x 0.461" W (11.70mm x 11.70mm)
Operating Temperature
Height
0.217" (5.50mm)
Current Rating - Series
330mA