SCEP147L-1R1
Manufacturer No:
SCEP147L-1R1
Manufacture:
Signal Transformer
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCEP147L-1R1
Description:
FIXED IND 1.1UH 22A 2.65 MOHM
Product Attribute
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Type
Size / Dimension
0.591" L x 0.587" W (15.00mm x 14.90mm)
Series
SCEP147L
DC Resistance (DCR)
2.65mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
26.4A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
22A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.319" (8.10mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
1.1µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz