SC105B-331
Manufacturer No:
SC105B-331
Manufacture:
Signal Transformer
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SC105B-331
Description:
FIXED IND 330UH 660MA 1.26 OHM
Product Attribute
Inductance
330µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
1kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.429" L x 0.386" W (10.90mm x 9.80mm)
Series
SC105B
DC Resistance (DCR)
1.26Ohm Max
Ratings
Current - Saturation
520mA
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
660mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.236" (6.00mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Company Profile
SC105B-331 Relevant information
SC10
SC10
TB DIN 50A 600V 6AWG 100PC
SC10-11CGKWA
SC10-11CGKWA
DISPLAY 570NM GRN 1DIG 1 TH
SC10-11EWA
SC10-11EWA
DISPLAY 627NM RED NUMERIC 1.02"
SC10-11GWA
SC10-11GWA
DISPLAY 565NM GRN NUMERIC 1.02"
SC10-11SRWA
SC10-11SRWA
DISPLAY 660NM RED NUMERIC 1.02"