M50100TB400
Manufacturer No:
M50100TB400
Manufacture:
Sensata-Crydom
Package:
Module
Datasheet:
M50100TB400
Description:
BRIDGE RECT 3P 400V 100A MODULE
Product Attribute
Technology
Standard
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Package / Case
Module
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package
Voltage - Peak Reverse (Max)
400V
Current - Average Rectified (Io)
100A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.2V @ 100A