FN9222R-10-07
Manufacturer No:
FN9222R-10-07
Manufacture:
Schaffner EMC, Inc.
Package:
Datasheet:
FN9222R-10-07
Description:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PNL WIRE
In Stock
157 pcs On sales
Product Attribute
Mounting Type
Panel Mount, Flange
Fuse
No
Voltage - IEC
Series
FN 9222
Connector Type
Receptacle, Male Blades
Features
Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
Connector Style
IEC 320-C14
Approvals
CQC, CSA, ENEC, UL
Panel Thickness
Packaging
Tray
Switch Features
Filter Type
Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Ingress Protection
IP40
Part Status
Active
Fuse Holder, Drawer
Termination
Wire Leads
Number of Positions
3
Current - UL
10A
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Voltage - UL
250VAC