SFSD-05-30-H-03.50-S
Manufacturer No:
SFSD-05-30-H-03.50-S
Datasheet:
SFSD-05-30-H-03.50-S
Length
0.292' (88.90mm, 3.50")
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Series
Tiger Eye™ SFSD
Features
Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)