SFSD-05-30-H-03.25-S
Manufacturer No:
SFSD-05-30-H-03.25-S
Datasheet:
SFSD-05-30-H-03.25-S
Product Attribute
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Usage
Number of Positions
10
Length
0.271' (82.55mm, 3.25")