SFSD-05-28C-G-11.00-S
Manufacturer No:
SFSD-05-28C-G-11.00-S
Datasheet:
SFSD-05-28C-G-11.00-S
Product Attribute
Features
Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Color
Multiple, Individual
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Usage
Number of Positions
10
Length
0.917' (279.40mm, 11.00")