SFSD-05-28-H-04.38-S
Manufacturer No:
SFSD-05-28-H-04.38-S
Datasheet:
SFSD-05-28-H-04.38-S
Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Series
Tiger Eye™ SFSD
Features
Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Usage
Number of Positions
10
Length
0.365' (111.25mm, 4.38")