SFSD-05-28-H-03.26-S
Manufacturer No:
SFSD-05-28-H-03.26-S
Manufacture:
Samtec, Inc.
Package:
Datasheet:
SFSD-05-28-H-03.26-S
Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Product Attribute
Length
0.272' (82.80mm, 3.26")
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Series
Tiger Eye™ SFSD
Features
Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
Crimp
Color
Black, Individual
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)