SFSD-05-28-G-07.09-SR
Manufacturer No:
SFSD-05-28-G-07.09-SR
Datasheet:
SFSD-05-28-G-07.09-SR
Product Attribute
Features
Latch Lock, Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Usage
Number of Positions
10
Length
0.591' (180.09mm, 7.09")