SFSD-05-28-G-06.80-SR
Manufacturer No:
SFSD-05-28-G-06.80-SR
Datasheet:
SFSD-05-28-G-06.80-SR
Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Usage
Number of Positions
10
Length
0.567' (172.72mm, 6.80")