SFSD-05-28-G-05.50-SR
Manufacturer No:
SFSD-05-28-G-05.50-SR
Datasheet:
SFSD-05-28-G-05.50-SR
Length
0.458' (139.70mm, 5.50")
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Series
Tiger Eye™ SFSD
Features
Latch Lock, Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)