MMSD-06-20-L-03.25-S-K
Manufacturer No:
MMSD-06-20-L-03.25-S-K
Manufacture:
Samtec, Inc.
Package:
Datasheet:
MMSD-06-20-L-03.25-S-K
Description:
.100 SOCKET DISCREET CABLE ASSEM
Product Attribute
Usage
Number of Positions
12
Length
0.271' (82.55mm, 3.25")
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Series
Mini Mate® MMSD
Features
Polarizing Key
Shielding
Unshielded
Part Status
Active
Pitch - Cable
Connector Type
Socket to Individual Wire Leads
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Cable Termination
Crimp
Color
Black, Individual
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)