FW-11-05-G-D-560-115
Manufacturer No:
FW-11-05-G-D-560-115
Datasheet:
FW-11-05-G-D-560-115
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
Row Spacing
0.050" (1.27mm)
Length - Overall Pin
0.675" (17.145mm)
Length - Stack Height
0.560" (14.224mm)
Pitch
0.050" (1.27mm)
Length - Post (Mating)
0.115" (2.921mm)